Аксубаево
  • Рус Тат
  • ГТО комплексы җиңүчеләре һәм призерлары билгеле булды

    Ике атна элек универсаль спорт залында ГТО Бөтенроссия физкультура-спорт комплексы кышкы фестиваленең муниципаль этабы узды һәм, ниһаять, нәтиҗәләр билгеле булды.

    11 февраль көнне «Юность» универсаль спорт залы базасында «Хезмәткә һәм оборонага әзер» Бөтенсоюз комплексы оешуга 90 ел тулуга багышланган район ярышлары узды. Аларда ГТО комплексының II-IX баскычларына караган 9 яшьтән 59 яшькә кадәрге район халкы катнашты, 11 команда игълан ителде.

    Катнашучылар дүрт нормативны үтәде. Ике атнадан соң, ниһаять, үткәрелгән чараларның нәтиҗәләре билгеле булды.

    Команда зачетында беренче урында Иске Ибрай мәктәбе, икенчедә – В. Г. Тимирясов исемендәге 1 нче мәктәп, өченчедә –  Аксубайның 2 нче мәктәбе.

    Җиңүчеләр һәм призерлар ГТО тестлаштыру үзәгенең Дипломнары һәм истәлекле бүләкләре белән бүләкләнделәр.

    Шәхси нәтиҗәләр:

    2 дәрәҗә

    1 урында – Залиева Вәсилә (Түбән Татар Майнасы мәктәбе)

    2 урында – Васильева Диана (Савгач мәктәбе)

    2 урында – Безрукова Алиса (1 нче Аксубай мәктәбе)

    3 урында – Кадыйрова Зилә (Иске Ибрай мәктәбе)

    3 дәрәҗә

    1 урында – Минакова Ләйлә (МБОУ Түбән Татар Майна мәктәбе)

    2 урында – Бикушева Ләлә (Иске Ибрай мәктәбе)

    3 урында – Лодоркин Матвей (3 нче Аксубай мәктәбе)

    4 дәрәҗә

    1 урында - Петров Данил (2 нче Аксубай мәктәбе)

    2 урында – Шуркин Гаврил (Иске Тимошкино мәктәбе)

    3 урында – Гобәйдуллин Линар ( 1 нче Аксубай мәктәбе)

    5 дәрәҗә

    1 урында - Мусин Камил (Иске Ибрай мәктәбе)

    1 урында – Качаев Никита (3 нче Аксубай мәктәбе)

    2 урында – Аниськин Никита (Иске Тимошкино мәктәбе)

    3 урында – Убейкин Руслан (2 нче Аксубай мәктәбе)

    6 дәрәҗә

    1 урында - Прохоров Денис (Иске Тимошкино)

    2 урында – Федотова Татьяна (Емелькино мәктәбе)

    3 урында – Крюков Яков (Сөнчәле мәктәбе)

    7 дәрәҗә

    1 урында - Лодоркин Сергей (3 нче Аксубай мәктәбе)

    2 урында – Кәлимуллин Сәяр (1 нче Аксубай мәктәбе)

    3 урында – Мясникова Лилия (2 нче Аксубай мәктәбе)

    8 дәрәҗә

    1 урында – Бикушев Рәис (Иске Ибрай мәктәбе)

    2 урында – Васильев Леонид (Савгач мәктәбе)

    3 урында – Ильин Андрей (1 нче Аксубай мәктәбе)

    9 дәрәҗә

    1 урында - Шихранова Зоя (3 нче Аксубай мәктәбе)

    2 урында – Павлов Валерий (1 нче Аксубай мәктәбе)

    3 урында – Мошкова Луиза (Сөнчәле мәктәбе)

     

    Фото: "Юность" универсаль спорт залы архивыннан

    Иң мөһим һәм кызыклы язмаларны Татмедиа Telegram-каналында укыгыз


    Нравится
    Поделиться:
    Реклама
    Комментарии (0)
    Осталось символов: